اطلاعیه آغاز دروس !

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع تمام استادان و محصلان گرانقدر پوهنتون دعوت رسانیده میشود اینکه مطابق فیصله شماره (25) مؤرخ ۲۶/۸/۱۳۹۹ کابینه جمهوری اسلامی افغانستان و فیصله مؤرخ ۲/۱۲/۱۳۹۹ شورای رهبری وزارت محترم تحصیلات عالی، دروس حضوری تمام پوهنځی های این نهاد علمی روز شنبه، 16 حوت سال روان، رسماً آغاز می گردد.

محصلان و اساتید گرامی مطلع باشند.

با احترام

اطلاعیه

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

آغاز دروس غیر حضوری(آنلاین) پوهنتون دعوت!
به اطلاع تمامی محصلین عزیز پوهنتون دعوت رسانیده می شود اینکه دروس غیر حضوری(آنلاین) قرار است به تاریخ ۱۰ جدی ۱۳۹۹ آغاز گردد بناً لطف نموده اعتبار از تاریخ ۹ برج جدی به پوهنځی های مربوطه خویش و یا پورتال پوهنتون دعوت (portal.dawat.edu.af) مراجعه نموده و نام کاربردی(User) و رمز (Password) خویش را بدست آورید.

نوت:

دروس آنلاین با استفاده از سیستم HELMS که سیستم پذیرفته شده و مورد قبول وزارت تحصیلات عالی می باشد به پیش برده می شود.

اطلاعیه

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع عموم استادان، محصلان و کارمندان گرامی پوهنتون دعوت رسانیده می شود این‌که براساس اطلاعیه وزارت محترم کار و امور اجتماعی فقط فردا پنجشنبه مورخ ۲۹ عقرب پوهنتون دعوت رخصت می‌باشد.

نوت:

- امتحان های که قرار بود فردا پنجشنبه برگزار گردد به روز شنبه و یک شنبه تنظیم می گردد.
- محصلان گرامی برای معلومات بیشتر در مورد امتحان ها به پوهنحی مربوطه خویش به تماس شوند.

بیست هفتم عقرب روز محصل گرامی باد

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

اطلاعیه !

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

محصلان که در کانکور ۱۰ عقرب سال روان برای سمستر خزانی ۱۳۹۹ دوره ليسانس در امتحان اشتراک و کامیاب گردیده اند خواهشمندیم به موارد ذیل توجه نمایند:

١- نتایج کانکور ۱۰ عقرب سال روان امروز پنجشنبه ۱۵ عقرب اعلان شد و به لنك ذيل مراجعه نموده نتيجه خويش را مشاهده نماييد:
لینک مشاهده نتایج

٢- دروس سمستر های جدید مع ¬الخیر روز شنبه ۱۷ عقرب ۱۳۹۹ رسماً آغاز می¬گردد.

٣- در صورت اخذ نمره کامیابی به معاونیت امور محصلان مراجعه نموده، و مکتوب کامیابی امتحان کانکور و تکمیلی اسناد خویش را دریافت نمایید.

٤- آنعده محصلان که خواهان تبدیل پوهنحٔی خویش هستند می توانند الی‪ ‬پنجشنبه (۲۲) عقرب طی درخواستی به معاونیت امور محصلان خود را رسماً تبدیل نمایند از تاریخ ذکر شده به بعد هیچ محصل حق تبدیلی را ندارند.‬‬

مؤفق و کامگار باشید!
‎معاونیت امورمحصلان

نوت:
۱-در صورت مشكل در مشاهده نتايج به صفحه ما پيام بدهيد.

برگزاری کانکور سمستر خزانی ۱۳۹۹ !

03:00 بعد از ظهر پوهنتون دعوت

امروز شنبه مورخ ۱۰ عقرب ۱۳۹۹ کانکور خزانی پوهنتون دعوت با اشتراک جوانان مشتاق تحصیلات عالی برگزار گردید.

این کانکور تحت مدیریت هیئت رهبری، کمیته امتحانات پوهنتون دعوت و با نظارت هیئت محترم اداره ملی امتحانات در فضای آرام و مناسب برگزار شد. نتایج کانکور بزودی اعلان و دورس ان‌شاءالله به تاریخ ۱۷ عقرب آغاز می گردد.

اطلاعيه رخصتی!

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

روز پنجشنبه مورخ ۸ عقرب ۱۳۹۹ هـ ش که مصادف است به ۱۲ ربیع الاول روز میلاد ناجی بشریت حضرت مصطفی محمد صلی الله علیه وسلم ، رخصتی میباشد.

نوت: دفتر ثبت نام برای امتحان کانکور برای مراجعین باز بوده و رخصت نمی باشد.

تاریخ امتحان کانکور ۱۰عقرب ۱بجه بعدازظهر.

ثبت نام از ۸_صبح الی ۴ عصر جریان دارد.

گزارش مختصر از برگزاری سمینار علمی پوهنځی انجنیری !

10:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنځی انجنیری به ادامه برگزاری سمینار های علمی خویش الیوم پنجشنبه مورخ 1399/07/10 سمینار علمی را تحت عنوان تکنالوژی تولید سمنت که توسط استاد محب الله سالنگی ارائه گردید برگزار نمود.

سمینار متذکره با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط قاری محمد اسماعیل صدیقی آغاز گردید و بعد از پخش سرود ملی استاد محمد مجیب رضایی به اشتراک کننده گان سمینار علمی خوش آمدید گفت.

بعداً استاد محب الله سالنگی به گونه مفصل و تخصصی درباره سمنت و پیدایش آن، کوره های پخت، روش پخت، ترکیبات سمنت و سمنت در افغانستان معلومات را ارائه نمود.

سپس اشتراک کنندگان سوالات خود را درباره موضوع مطرح نموده و توسط استاد با کمال حوصله پاسخ داده شد.

در خاتمه دیپلوم انجنیر عبدالحسیب غیاثی رئیس پوهنځی انجنیری از استاد در باره ارایه سمینار اظهار سپاس نمود و همچنان خاطر نشان ساخت که سلسله برگزاری سمینار های علمی پوهنځی انجنیری ان‌شاءالله ادامه خواهد داشت.

گزارش مختصر از برنامه عملی کلنیک حقوقی!

10:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنځی حقوق و علوم سیاسی پوهنتون دعوت به سلسله کارهای عملی خویش در بخش های حقوقی و قضایی این بار کار عملی تمثیل محل واقعه جنایی را برای محصلین سمستر ششم قضاء و څارنوالی خویش مورخ 03/07/1399 بعد از دو هفته تمرین محصلین تحت نظر استاد محترم پوهندوی محمد شفیع صالحی استاد مضمون کریمنالستیک در تالار کنفرانس های پوهنتون با حضور داشت هئیت رهبری پوهنځی حقوق و علوم سیاسی، روسای پوهنځی های هفت‌گانه، استادان پوهنځی حقوق و علوم سیاسی و محصلین برگزار نمود.

برنامه با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط قاری صاحب محب الله اغاز گردید و بعد از آن استاد عالیقدر عبدالحمید رسولی با سخنان دانشمندانه خویش محصلین را برای انجام کارهای عملی هرچه بیشتر تشویق و ترغیب نمود.

برنامه با اهدای تقدیرنامه ها از طرف ریاست پوهنځی حقوق و علوم سیاسی به استاد رهنما، مدیر تدریسی پوهنځی، آمر دیپارتمنت قضاء و څارنوالی، استادان همکار و محصلین شامل در این کار عملی به پایان رسید.

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

عزیزی بانک به ادامۀ فعالیت‌های اجتماعی خویش، این بار محصلین بخش اداره و تجارت و بانکداری پوهنتون “دعوت” را برای سیر علمی یک روزه به این بانک فرا خواندند. بعد از خوش آمدید و تعارف, بخش قرضه و ضمانت‌نامه به آنان معلومات کلی را ارائه کردند.

به همین ترتیب آمران بانکداری الکترونیکی و بخش عملیاتی بانک دربارۀ چگونگی اجراآت بانکی با آنان معلومات مربوط به فعالیت‌های دپارتمنتهای های شان ارایه نموده و به پرسش‌های آنان پاسخ دادند.

در بخش دوم برنامه، محصلین از اکثر دیپارتمنت‌های عزیزی بانک دیدن کردند و از مسؤولان هر بخش پرسش‌های مورد نظرشان را پرسیدند و اجرای کارها را از نزدیک دیدند. محصلین پوهنتون دعوت این سیر علمی را مفید دانسته و از عزیزی بانک بخاطر آن تشکر کردند. این محصلین با دریافت تحفه‌ها‌ از سوی عزیزی بانک، به سیر علمی‌شان پایان دادند.

توزیع رایگان تفسیر قرآن کریم به زبان های ملی !

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

در برج سنبله سال روان به تعداد چهار هزار جلد قرآن کریم که توسط شرکت محترم الکوزی به زبان های ملی تهیه گردیده بود برای محصلان، استادان، و کارمندان این نهاد علمی توزیع گردید.

توزیع تفسیر و ترجمه قرآن کریم به زبان های ملی در کشوری که تقریبا همه اتباع آن پیرو دین مبین اسلام هستند یک اقدام بسیار با ارزش محسوب شده و رهبری پوهنتون دعوت با ابراز تشکری و تمنیات نیک ؛ این اقدام شرکت محترم الکوزی را به دیده ی قدر نگریسته و از الله متعال موفقیت های بیشتر و روز افزون ایشان را استدعا نموده و خواستار ادامه و انکشاف این روند در سطح کشور می باشد.

سمینار علمی تحت عنوان بررسی دیزاین فاضلاب غیر متمرکز نظر به شرایط افغانستان

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به سلسله سمینار های علمی پوهنځی انجنیری امروز مورخ ۰۲/۰۷/۱۳۹۹ سمینار علمی تحت عنوان بررسی دیزاین فاضلاب غیر متمرکز نظر به شرایط افغانستان توسط استاد دیپلوم انجنیر اسدالله رضایی ارائیه گردید.

سمینار متذکره با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط قاری محمد اسماعیل صدیقی آغاز گردید. متعاقباً معاون امور محصلان پوهنتون دعوت محترم استاد محمد نسیم بسام در باره اهمیت تصفیه فاضلاب و وضعیت تصفیه فاضلاب در افغانستان معلومات عمومی را به حاضرین ارائیه نمود.

بعداً استاد دیپلوم انجنیر اسدالله رضایی به گونه مفصل و تخصصی درباره اهمیت تصفیه فاضلاب، اهداف تصفیه فاضلاب، سیستم های تصفیه فاضلاب، مقایسه سیستم متمرکز با سیستم غیر متمرکز تصفیه فاضلاب، انتخاب سیستم تصفیه فاضلاب برای افغانستان، مراحل تصفیه فاضلاب برای سیستم غیرمتمرکز و استفاده از فاضلاب تصفیه شده در زندگی روزمره معلومات را ارائیه نمود. بعد از ارائیه معلومات توسط استاد اشتراک کنندگان سمینار سوالات خود را درباره موضوع مطرح نموده و توسط استاد با کمال حوصله پاسخ داده شد.

در خاتمه استاد خالد سراج از استاد اسدالله رضایی در باره ارائیه سمینار اظهار سپاس نمود و همچنان خاطر نشان ساخت که سلسله سمینار های علمی انشاءالله ادامه خواهد داشت.

نتایج امتحان کانکور متفرقه (لیسانس) مورخ ۱۰ سنبله ۱۳۹۹ اعلان گردید.

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

از محصلان جدید الشمول خواهشنمدیم تا هر چه زودتر به مدیریت امور محصلان مراجعه نمایند تا مراحل ثبت نام شان تکمیل، و دروس خویش را از روز شنبه آغاز نمایند.

نوت : نتایج امتحان ماستری هفته اینده اعلان میگردد.

اطلاعيه رخصتی!

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

روز شنبه مورخ ۸ سنبله و روز یک شنبه مورخ ۹ سنبله ۱۳۹۹ هـ ش که مصادف است به عاشورا، رخصتی میباشد.

روز دوشنبه مورخ ۱۰ سنبله رسمیات بوده و دروس مطابق به تقسیم اوقات جریان دارد.

نوت: دفتر ثبت نام برای امتحان متفرقه برای مراجعین باز بوده و رخصت نمی باشد.

اداره پوهنتون دعوت

تاریخ امتحان کانکور متفرقه ۱۰ سنبله ۱بجه بعدازظهر.
ثبت نام از ۸ صبح الی ۴ عصر جریان دارد.

اطلاعیه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

از محصلان که در کانکور ۲۴ اسد سال روان برای سمستر بهاری ۱۳۹۹ دوره ليسانس در امتحان اشتراک و کامیاب گردیده اند خواهشمندیم به موارد ذیل توجه نمایند:

١- نتایج کانکور ۲۴ اسد سال روان امروز چهارشنبه ۲۹ اسد اعلان شد و به لنك ذيل مراجعه نموده نتيجه خويش را مشاهده نماييد: لینک مشاهده نتایج

٢- دروس سمستر های جدید مع ¬الخیر روز شنبه ۱ سنبله ۱۳۹۹ رسماً آغاز می¬گردد.

٣- در صورت اخذ نمره کامیابی به آمریت امور محصلان مراجعه نموده، و مکتوب کامیابی امتحان کانکور و تکمیلی اسناد خویش را دریافت نمایید.

٤- آنعده محصلان که خواهان تبدیل پوهنحٔی خویش هستند می توانند الی‪ ‬پنجشنبه (۶) سنبله طی درخواستی به آمریت امور محصلان خود را رسماً تبدیل نمایند از تاریخ ذکر شده به بعد هیچ محصل حق تبدیلی را ندارند.‬‬

مؤفق و کامگار باشید!
‎معاونیت امورمحصلان

نوت:
۱-در صورت مشكل در مشاهده نتايج به صفحه ما پيام بدهيد.
۲- نتایج امتحان ماستری بعدا اعلان می گردد.

د خپلواکۍ ۱۰۱مه کالیزه مو مبارک شه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنتون دعوت امتحان کانکور بهاری خویش را با اشتراک صدها داوطلب برگزار نمود!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

در تاریخ 1399/5/24 امتحان کانکور سمستر بهاری پوهنتون دعوت با حضور هیات محترم اداره ملی امتحانات، منسوبین و استادان پوهنتون دعوت با اشتراک صدها داوطلب شمولیت در مقطع لیسانس و ماستری بادر نظرداشت توصیه های صحی برگزار و موفقانه به اتمام رسید.

نوت :

۱- نتایج امتحان لیسانس به روز چهارشنبه اعلان میشود و‌ درس های جدیدالشمولان به روز شنبه اول سنبله آغاز میگردد.

۲- نتایج امتحان ماستری به روز شنبه اول سنبله اعلان میگردد.

۳- امتحان کانکور متفرقه به روز دوشنبه مورخ 10 سنبله 1399 برگزار می گردد.

آگاهی!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

قابل توجه داوطلبان امتحان کانکور ۲۴ اسد!

چنانچه در جریان قرار دارید امتحان کانکور بهاری ۱۳۹۹ دوره لیسانس و ماستری فردا جمعه مورخ ۲۴ اسد ساعت ۰۸:۰۰ بجه صبح در محوطه پوهنتون دعوت برگزار میگردد، بناً از همه‌ی شما صمیمانه تقاضا میگردد تا لطف نموده موارد ذیل را جداً در نظر گرفته ممنون سازید:

۱- کارت شمول در امتحان کانکور و تذکره اصلی خویش را با خود داشته باشید و در وقت معیینه حاضر شوید. .

۲- توصیه های صحی را در نظر گرفته، حتماً ماسک داشته باشید.

موفق و‌کامگار باشید

اطلاعیه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

قابل توجه اساتید و محصلان گرامی پوهنتون دعوت :

فردا یکشنبه، مورخ‌ (۱۹ )اسد سال‌ ۱۳۹۹، به دلیل تکمیل نشدن آجندای لویه‌ جرگهٔ مشورتی‌صلح، یک روز دیگر ( یکشنبه ) صرف در شهر کابل رخصتی عمومی می‌باشد و ان شاء الله به روز دوشنبه مورخ ۲۰ اسد درس ها آغاز می گردد، همه مطلع باشند .

نوت:

۱- اساتید و محصلان گرانقدر موظف اند در هنگام مراجعه به پوهنتون نکات صحی را رعایت نموده و داشتن ماسک الزامی می باشد.

با حرمت اداره پوهنتون دعوت

اطلاعیه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع عموم محصلان و کارمندان پوهنتون دعوت رسانیده میشود که نسبت برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح و مسدود بودن راه ها ، دروس محصلان پوهنتون دعوت به شکل حضوری الی ختم لویه جرگه تعطیل میباشد، محصلان عزیز مطلع باشند.

اداره پوهنتون دعوت

اطلاعیه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

قابل توجه محصلان گرامی پوهنتون دعوت :

درس‌های حضوری تشدیدی برای تمامی رشته‌ها در هر دو مقطع ماستری و لیسانس به روز شنبه ۱۸ اسد با رعایت توصیه های صحی آغاز می گردد.

نوت:

۱-تمامی محصلان موظف اند که در هنگام مراجعه به پوهنتون تمامی نکات صحی را رعایت نمایند و داشتن ماسک الزامی میباشد.

۲-حاضری در صنف حتمی است، افراد غیر حاضر شامل امتحان نمیشوند.

۳- در صورت داشتن علایم بیماری کرونا، از حضور به پوهنتون خود داری نمائید.

عید سعید قربان مبارک

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

در باره فضیلت روزه گرفتن روز عرفه رسول الله ـ صلي الله عليه و سلم ـ مي فرمايد:

«(ثواب) آن را نزد الله اينگونه احتساب مي كنم كه كفاره گناهان سال قبل و سال بعدش باشد». (رواه مسلم)

فردا روز پنجشنبه روزه عرفه است این فرصت طلایی را از دست ندهید خود تان هم روزه بیگیرد و دوستان و اعضای فامیل تان را هم تشویق کنید که روزه بیگیرد و همچنان در حق کشور عزیز ما افغانستان و امت مسلمه دعا کنید که مشکلات ما را الله متعال حل کند.

تشکر

دبیرغ ملي ورځ مو مبارک !
روز بیرق ملی مبارک!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

زنده باد افغانستان
پاینده باد افغانستان

اطلاعیه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

ضمن آرزوی صحت و سلامتی به اطلاع تمامی استادان گرامی و محصلان عزیز پوهنتون دعوت رسانیده می‌شود که:

۱) نظر به هدایت وزارت محترم تحصیلات عالی درس های حضوری تشدیدی بعد از تایید کابینه جمهوری اسلامی افغانستان ممکن از ۲۱ سرطان اغاز گردد.

۲) تاریخ دقیق شروع درس های حضوری بعد از هدایت وزارت محترم تحصیلات عالی رسماً برای شما ابلاغ می‌گردد.

۳) تمام محصلان موظف اند که در هنگام مراجعه به پوهنتون تمامی نکات صحی را رعایت نمایند و داشتن ماسک الزامی است.

۴) بخش های اداری پوهنتون برای تکمیل اسناد فراغت، انجام مونوگراف ها و ...باز است و محصلین میتوانند به بخش های مربوطه مراجعه نموده و خدمات اداری و آموزشی دریافت نمایند.

۵) برای کانکور بهاری ۱۳۹۹ ثبت نام در دوره لیسانس و ماستری جریان دارد:

در بخش لیسانس:

۱- طب معالجوی (فقط برای اناث)

۲- انجنیری

۳- اقتصاد

۴- فارمسی

۵- حقوق و علوم سیاسی

۶- ژورنالیزم

۷- شرعیات

در بخش ماستری:

۱- شرعیات ( فقه و قانون)،

۲- حقوق و علوم سیاسی ( روابط بین الملل).

۶)تاریخ دقیق امتحان کانکور هم بزودی اعلان می‌گردد.

نوت:
۱)محصلان محترم می‌توانند در صورت هر گونه مشکل یا سوال به شماره های( 0777011590, 0793346850) تماس حاصل فرمایند یا برای پیام ها به شماره واتس آپ : 0790800100 تماس بیگیرید.
با حرمت
اداره پوهنتون دعوت

عيد سعيد فطر بر همه گان مبارک!
کوچنی اختر مو مبارک شه !

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنتون دعوت حلول عید سعید فطر را به کافه‌ی ملت غیور افغانستان تبریک و تهنیت گفته و از خداوند بزرگ صلح و آرامش را برای مردم و کشور عزیز خود آرزو دارد.

طاعات و عبادات تان قبول درگاه الله متعال!

رمضان مبارک!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

سیمینار علمی : بررسی همه جانبه ی بند کمال خان

09:00 قبل از ظهر تالار پوهنتون دعوت

سیمینار علمی تحت نام "بررسی همه جانبه ی بند کمال خان" امروز در تالار سیمینار های علمی پوهنتون دعوت دایر گردید.

در این سیمینار علمی استاد پوهاند دوکتور محمد قاسم صدیقی روی اهمیت اقتصادی بند کمال خان, استاد سمیع الله نوری روی ارزش آب از نگاه دین مقدس اسلام و استاد شفیع الله عظیمی روی اهمیت آب در سیاست بین الملل و تحلیل بعد سیاسی بند کمال خان بحث نمودند.

اطلاعیه!

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنځی انجنیری پوهنتون دعوت افتخار دارد که با همکاری مرکز انکشاف مسلکی پوهنتون دعوت صنف خاص آموزش Primarvera P6 را آغاز نماید. محصلینکه علاقمند آموختن پروگرام متذکره اند، جهت معلومات بیشتر به شماره های تماس ذیل تماس بگیرید.

د دعوت پوهنتون انجنیري پوهنځۍ ویاړ لري چی دا ځل به د دعوت پوهنتون مسلکې پرمختیایی مرکز په مرسته د Primarvera P6 ځانکړی ټولګی پیل کړئ. هغه زده کړیالان چی دنوموړي پروګرام دزده کولو علاقه لري، کولی شي چی لاندی شمیرو په واسطه مونږ سره اړیکه ونیسئ.

0782299201
0782145223

© تمام حقوق برای پوهنتون دعوت محفوظ است.
دیزاین و توسعه داده شده توسط: آمریت تکنالوژی معلوماتی پوهنتون