تسهیلات

1. پوهنتون دعوت برای محصلان طب معالجوی و فارمسی خویش دارای لابراتوارهای مجهز و پیشرفته میباشد. وسایل طبی این لابراتوارها، جهت بهبود سطح تمرینات و تجارب معالجوی و کارکرد محصلان پوهنحٔی های طب معالجوی و فارمسی مورد استفاده قرار می گیرد.

Mountains


2. پوهنتون دعوت به منظور سهولت در دسترسی محصلان به آخرین و جدیدترین اطلاعات، تسهیلات انترنت پرسرعت بی سیم (وای فای) را در محوطه پوهنتون مهیا نموده است. از آنجایی که علم و دانش با گذشت زمان در حال تغییر و تحول می باشد، لهذا تصمیم رهبری پوهنتون بر آن شد تا در کنار موجودیت خدمات انترنتی در کتابخانه پوهنتون، سیگنال انترنت بی سیم را نیز در محوطه پوهنتون پخش نماید، تا با استفاده از آن محصلان بتوانند تازه ترین اطلاعات و مواد درسی مورد ضرورت خود را از انترنت دریافت نمایند. تمام تعمیرهای پوهنتون به انترنت وصل بوده و استادان و محصلان از امکانات بدست آمده استفاده مطلوب مینمایند.

Mountains


3. پوهنتون دعوت دارای سرور مرکزی و سیستم مدیریت جامع میباشد که تمام بخشهای پوهنتون به آن وصل و اکثر کارهای یومیه از آن طریق انجام می پذیرد که تمام معلومات در آن مدیریت و حفظ میگردد.4. پوهنتون دعوت دارای کمپوتر لب پیشرفته با 50 پایه کمپیوتر جدید مکمل الاسباب و مجهز با انترنت میباشد.5. اکثر صنوف پوهنتون مجهز به وسایل عصری همچو LCD و پروجکتور بوده که برای کارهای عملی و نظری در خدمت محصلان قرار دارد.


6. از دیگر تسهیلات پوهنتون دعوت، کتابخانه آن میباشد که یکی از کتابخانه های پر محتوای در سطح پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی می باشد. کتب مورد نیاز پوهنحٔی ها نظر به ضرورت دیپارتمنت های آنها از منابع نشراتی و کتاب فروشی ها خریداری شده و با درنظرداشت موضوعات و عناوین فهرست گردیده و جهت استفاده مزید در خدمت محصلان قرار دارد. این کتابخانه مجهز با کتب، مجلات، اخبار روزانه و سایر موضوعات علمی بوده که از ساعت 7:30 صبح الی 7:30 شام بروی محصلان و اساتید گرامی باز می باشد.7. پوهنتون تسهیلات مناسبی را برای عرضه خدمات و تحقیق، با درنظرداشت اهداف خود دارا بوده و برای حفاظت از منابع فزیکی و تکنالوژی خود مدیریت خدمات، آمریت تکنالوژی معلوماتی و مدیریت امنیت را دارا میباشد. قابل ذکر است که مدیریت امنیت مسؤولیت محافظت محیط پوهنتون را از هر نوع ناامنی، اذیت و آزار محصلات و سایر موارد نامطلوب را دارا میباشد.8. کانتین یکی از نیازمندی های هر پوهنتون است تا محصلان در میان ساعات درسی شان مواد خوراکی خویش را بدست بیاورند. خوشبختانه در پوهنتون دعوت دو کانتین جداگانه برای طبقه ذکور و اناث با یک فروشگاه کتاب درسی و دو فوتوکاپی جهت ارائه خدمات در نظر گرفته شده است که از ساعت 7:30 صبح الی 7:30 شام باز بوده و در خدمت محصلان عزیز میباشد.9. پوهنتون دعوت متعهد به ارزش های اسلامی بوده و بخاطر ادای نماز به عنوان یک تکلیف دینی، مسجدی را که بیشتر از 70 نفر در یک وقت ادای نماز نمایند، تدارک دیده است.


10. عقل سلیم در بدن سالم است! اسلام برای صحت و سلامتی، ارزش و اهمیت ویژه یی قایل بوده و از این رو فقه و سنت اسلامی از مطالب و دستورالعمل هایی در این زمینه مملو است. از طرفی، رابطه تنگاتنگی بین ورزش و سلامتی وجود دارد، به گونه یی که به طور معمول کلمه "ورزش" به کلمه "تربیت بدنی عطف شده و گفته می شود: "ورزش و تربیت بدنی".


یکی از مهم ترین عوامل اهمیت ورزش در این است که موجب "ایجاد، تقویت و حفظ سلامتی" می شود؛ بنابراین پوهنتون دعوت نیز ورزش را به مثابه بهترین کلید موفقیت جوانان دانسته و در این عرصه نیز گام های عملی برداشته است. تشکیل تیم های والیبال و کرکت و برگزاری مسابقات ملی از جمله فعالیت های ورزشی این پوهنتون می باشد و راه اندازی مسابقات والیبال در داخل کشور با سایر پوهنتون ها که خوشبختانه در اکثر این مسابقات تیم والیبال این پوهنتون پیروز گردیده است.